img1
img2
img3
img4
img5
Tadeusz Molga

malarstwo

Biografia

TADEUSZ MOLGA (ur. 1955) malarz, konserwator i historyk sztuki, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom z wyróżnieniem 1986) i Akademii  Teologii Katolickiej, członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Jako syn znanego artysty Jana Molgi (zm. 2001) wychowywał się wśród ścian obwieszonych obrazami, obcując z malarstwem na co dzień. Atmosfera pracowni malarza wraz z jej charakterystycznym klimatem, zapachami i pozornym rozgardiaszem stanowi od dzieciństwa jego naturalne środowisko.

Wcześniejsze studia z historii sztuki oraz wieloletnia praca konserwatora i kopisty pozwoliły mu dogłębnie poznać warsztat dawnych mistrzów i opanować stare techniki malarskie. Doświadczenia te wykorzystuje w swojej działalności artystycznej, tworząc obrazy inspirowane sztuką epok minionych. Biegłe opanowanie warsztatu sprawia, że praktycznie nie ma dla niego zadań malarskich, którym by nie sprostał . Jest w stanie zrealizować przeróżne zamówienia – od monumentalnych malowideł ściennych poprzez iluzjonistyczne żarty w konwencji trompe l’oeil po wizerunki świętych patronów jako prezenty z okazji chrztu, ślubu lub pierwszej komunii świętej.

Brał udział w licznych wystawach; prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 
© Tadeusz Molga. Wykonanie: Strony www w Joomla :: SOLmedia.pl